Prawie nie ma osoby, która nie usiądzie na sofie, by odpocząć po długim, męczącym dniu. Dzieci często godzinami spędzają czas na sofie, oglądając telewizję lub grając w gry wideo. W rzeczywistości może mieć coś, co uśmierzy zmęczenie po długim męczącym dniu. Bardzo ważne jest, aby utrzymać sofę w czystości, ponieważ jest to jeden z najczęściej używanych mebli. Sofa jest również ważną częścią eleganckiego wystroju domu. Jeśli nie czyścisz swojej sofy regularnie, może to powodować nieprzyjemny zapach i szkodzić pięknu Twojego pokoju.
W zależności od czasu i innej perspektywy dobrze jest czyścić sofę przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu. Możesz łatwo wyczyścić sofę w domu, bez korzystania z jakichkolwiek usług. W tym artykule przedstawimy kilka prostych czynności, jak wyczyścić sofę bez odkurzacza.

Powody czyszczenia sofy bez odkurzacza
Kanapę można czyścić różnymi metodami. Odkurzacz jest najpopularniejszym narzędziem do sprzątania i istnieje wiele odkurzaczy, które nadają się do czyszczenia sofy. Ale jest wielu ludzi, którzy nie chcą czyścić swojej sofy za pomocą odkurzacza. Istnieją głównie dwa powody, dla których nie używa się odkurzacza. Po pierwsze, czyszczenie odkurzaczem może pogorszyć stan tkanin użytych do pokrycia sofy. Po drugie, czasami odkurzacze nie są wystarczająco skuteczne, aby usunąć trudne plamy z sofy. Ponadto czyści tylko zewnętrzną część sofy, a nie trudno dostępne miejsca.


Jak czyścić sofę bez odkurzacza?
Przed przystąpieniem do czyszczenia przyjrzyjmy się sprzętowi, którego możemy potrzebować do czyszczenia sofy:
1. Dwie czyste szmatki. (Preferowane są ściereczki z mikrofibry)
2. Jedna miękka szczotka.
3. Jedna sztywna szczotka z włosia.
4. Soda wodorowęglanowa (w zależności od rozmiaru sofy)
5. Woda lub suchy środek do czyszczenia dywanów (możesz użyć dowolnego z tych dwóch do przygotowania domowego środka do czyszczenia sof)
Oto sprzęt potrzebny do czyszczenia sofy bez odkurzacza. Przed przystąpieniem do czyszczenia zbierz i zbierz cały sprzęt.

Czysta sofa bez odkurzacza
Po zarządzaniu całym sprzętem, o którym wspomnieliśmy powyżej, możesz teraz wyczyścić odkurzacz bez odkurzacza. Teraz przedstawimy Ci kilka prostych kroków. Postępując zgodnie z instrukcjami, możesz bezproblemowo wyczyścić sofę bez użycia odkurzacza. Spójrzmy na proces czyszczenia:
1. Najpierw weź czystą szmatkę i wytrzyj nią sofę. Wycieranie sofy ściereczką usunie brud i kurz z powierzchni.
2. Po wytarciu sofy będziesz musiał wyczyścić ją szczotkami. Na tym etapie będziesz potrzebować dwóch pędzli. Użyj szczotki z włosia, jeśli skleja się ciężki kurz lub brud. Używając szczotki o twardym włosiu, rozbij oddzielnie ciasto brudu. Pamiętaj, aby używać szczotki mocno, ale nie na tyle mocno, aby mogła uszkodzić sofę. Po rozbiciu silnego zabrudzenia użyj miękkiej szczotki do usunięcia kurzu i brudu z ograniczonych obszarów sofy.
3. Wycieranie sofy lub czyszczenie szczotką może czasami nie oczyścić sierści lub sierści zwierząt. Użyj wałka do kłaczków, aby wyczyścić włosy i futra z sofy. Upewnij się, że używasz wałka do kłaczków w każdym calu sofy, aby nie przegapić żadnych włosów.
4. Po wykonaniu powyższych kroków wstępnych będziesz musiał teraz użyć sody oczyszczonej. Spryskaj sodę na sofie, aby usunąć plamy. Jeśli znajdziesz twardą plamę lub śmierdzącą część, zaleca się wymieszanie sody wodorowęglanowej z wodą. Spryskać plamę niewielką ilością roztworu i odczekać kilka minut, aż plama zostanie całkowicie wchłonięta przez roztwór.
5. Po 20 minutach wyjmij z kanapy wodę i roztwór wodorowęglanu za pomocą dmuchawki.
6. Na koniec, po zakończeniu wszystkich wyżej wymienionych czynności, weź kolejną czystą szmatkę i ponownie wytrzyj sofę.
Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby wyczyścić sofę bez użycia odkurzacza. Zamiast sody oczyszczonej i roztworu wody możesz użyć domowego środka do czyszczenia sof, mieszając dwuwęglanową sofę i suchy środek do czyszczenia dywanów. Podczas pracy z sodą wodorowęglanową zaleca się trzymanie dzieci i zwierząt z dala od sofy, aby nie zetknęły się omyłkowo z odkurzaczem.

Wniosek
Cenimy sobie samodzielne czyszczenie i konserwację tapicerki. Czyszczenie sofy w domu bez użycia odkurzacza nie zajmuje dużo czasu, wykonując czynności, o których wspomnieliśmy powyżej. Cały proces przebiega bezproblemowo i łatwo. Aby zachować nieskazitelny stan sofy i elegancki wystrój domu, regularnie czyść sofę.