Jeśli szukasz czegoś przytulnego i współczesnego do swojego domu, nie możesz się pomylić z materiałową kanapą.
Jednak nawet jeśli wielu ludzi podziwia je za jego blask, często mówi się, że brakuje im trwałości, w szczególności w porównaniu z wytrzymałością skóry.
Jednak przy odpowiedniej technice i stopniu staranności tapicerka materiałowa może być zachowana w najlepszej sytuacji, o ile każdy inny materiał.
Ten przewodnik został napisany, aby pomóc Ci zachować materialną kanapę. Omówiliśmy wiele znakomitych wskazówek dotyczących wysokiej jakości sposobu wygładzania i konserwacji tapicerki, więc zapoznaj się bezpośrednio, aby dowiedzieć się więcej.
Podczas gdy Twoja kanapa jest odpowiednim miejscem do rozluźnienia i odprężenia, wielu z nas zapomina, że ​​wymaga codziennego czyszczenia, ponieważ gromadzi wszystko, od martwych komórek skóry po resztki okruchów posiłków.
W zależności od tego, jak brudna jest Twoja kanapa, najlepiej jest ją czyścić raz na kilka miesięcy.
Oto kilka najważniejszych wskazówek dla profesjonalistów zajmujących się sprzątaniem w Handy, platformie łączącej tych, którzy chcą usług domowych, z doskonałymi, wstępnie sprawdzonymi niezależnymi środkami czyszczącymi i majsterkowiczami.


Regularnie czyść tapicerowaną sofę
Aby upewnić się, że Twoja kanapa jest zwykle w idealnym stanie, dobrze jest ją często wygładzać. Wynika to z faktu, że włókna tapicerki mają tendencję do zbierania cząstek brudu i zatrzymywania ich pod stopniem powierzchni.
Poniżej przedstawiamy 3 płynne kroki, których musisz często przestrzegać, aby Twoja kanapa była wolna od kurzu i brudu. Proponujemy, aby co dwa tygodnie wygładzić tapicerkę, aby była nieskazitelna.
Odkurz tapicerkę sofy, aby usunąć luźny brud i brud zarówno spod, jak i nad powierzchnię. Użyj delikatnej nasadki ze szczoteczką i delikatnych ruchów podczas tego przedsięwzięcia, aby nie zarysować lub zabrudzić materiału. Jest to szczególnie ważne w przypadku wrażliwych tkanin, takich jak aksamit.
Kiedy nadajesz sofie krótką gładkość, musisz poradzić sobie z brudem lub jasnymi śladami wilgotnej tkaniny. Jednak kilka razy w miesiącu musisz użyć przyjaznego dla materiału środka czyszczącego, aby przeprowadzić znacznie głębsze czyszczenie.
Proponujemy Textil Tenzi, który jest chroniony w naszym zestawie do czyszczenia tkanin na potrzeby projektu. Nałożyć kilka z niewielką ilością wody (bez namaczania szmatki) i pozostawić do zadziałania.
Pozostaw kanapę do naturalnego wyschnięcia, zanim usiądziesz na niej ponownie. Dzięki temu zaoszczędzisz na tworzeniu się zagnieceń, które zwykle musisz zacząć od nowa.
W cieplejszych miesiącach należy otwierać okna i drzwi domu, aby poprawić przepływ powietrza i przyspieszyć procedurę suszenia.


Czystość powierzchni
Gdy już rozpoznasz tkaninę, pozbądź się poduszek i ładnie wyczyść zakamarki, aby pozbyć się okruchów i śmieci, które mogą się tam utknąć.
Możesz również użyć białego ręcznika do wycierania wszelkich plam lub plam, aby pomóc je rozbić.
Unikaj jednak używania jakichkolwiek kolorowych ubrań lub gąbek, ponieważ odcień może czasami przestawić się na sofę.

Usuwanie zapachów
Po usunięciu okruchów i poluzowaniu wszelkich plam, następnym krokiem jest pozbycie się nieestetycznych zapachów. Soda oczyszczona jest w tym przypadku pierwszorzędnym, przyjemnym cenowo rozwiązaniem.
Wystarczy posypać kanapę sodą oczyszczoną i odejść, aby usiąść na co najmniej 20 minut, a następnie odkurzyć kanapę przystawką do miotły.
Jeśli okaże się, że to nie wystarczy, wymieszaj sodę oczyszczoną z kilkoma suchymi środkami do czyszczenia dywanów i odstaw na kolejne 20 minut, które muszą odejść z kanapy w poszukiwaniu nowego i świeżego.

Zarządzanie plamami
Zadowalającym i maksymalnie przyjemnym finansowo sposobem radzenia sobie z plamami na sofie jest stworzenie własnego środka czyszczącego.
Po prostu wymieszaj łyżeczkę płynu do mycia naczyń, białego octu, sody oczyszczonej i ciepłej wody sodowej i octu do malowania razem absolutnie ładnie, szybko usuwając wszelkie trudne plamy.
Po prostu sprawdź odpowiedź na ukrytym kawałku materiału, aby upewnić się, że nie odbarwi twojej kanapy.

Odkurzać
Wiele odkurzaczy jest obecnie wyposażonych w dodatki do tapicerki, dzięki którym odkurzanie sofy jest dziecinnie proste. Najpierw musisz zdjąć wszystkie poduszki, a następnie zagłębić się w każdą szczelinę i róg kanapy za pomocą odkurzacza.
Jest gładki, aby utkwić w nim okruchy, brud i sierść szczenięcia, dlatego ważne jest, aby regularnie je usuwać.
Jeśli nie masz przystawki do czyszczenia tapicerki w swoim odkurzaczu, mniejszy ręczny odkurzacz również będzie się prawidłowo malował.

Rolka do ubrań
Jeśli Twoja sofa jest wykonana z tkaniny, która bez problemu przyciąga kłaczki, włosy lub kurz, musisz trzymać pod ręką lokówkę do kłaczków, której możesz używać wyłącznie do swojej sofy.
Działa to zadowalająco w przypadku sofy, która wymaga tylko niewielkiej ilości usuwania kłaczków, ale może również malować przy większych pracach. W mgnieniu oka użyłem nawet ogromnych kawałków taśmy do pakowania, aby usunąć marionetka z włosów na mojej kanapie.

Kody czyszczenia
Czy zdajesz sobie sprawę, że każda kanapa ma tajny kod przy metce, dzięki któremu dowiesz się, jak należy ją wyczyścić? Znajdź metkę z materiału na swojej kanapie, aby sprawdzić, co będzie przyjemne.
W – Użyć całkowicie detergentu na bazie wody.
S – Sofę należy wytrzeć do czysta na sucho lub wytrzeć do czysta detergentem niezwiązanym z wodą.
WS – Kanapę należy czyścić całkowicie środkiem na bazie wody lub wytrzeć do sucha.
O – Twoja kanapa jest wykonana z naturalnych i / lub naturalnych włókien i musi być prana w bezkrwawej wodzie.
X – Najprościej można go wyczyścić profesjonalnym środkiem do czyszczenia tapicerki.
Upewnij się, że pamiętasz o tych przepisach, próbując znaleźć bardzo dobry środek czyszczący do swojej sofy. Dowiedz się więcej na temat liter i ich znaczenia tutaj.

Mydło skórzane + odżywka
Jeśli masz skórzaną sofę, mydło i odżywka na bazie skóry to coś, czego możesz użyć, aby utrzymać ją w czystości i świeżości. Dodatkowo, mniej więcej raz w tygodniu, używam lekko wilgotnej, czystej szmatki do wycierania skórzanych akcesoriów. Zobacz poniżej, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące produktów związanych ze skórą.

Parowy
Jeśli Twoja kanapa jest wykonana z tkaniny, którą można wytrzeć do czysta środkiem czyszczącym na bazie wody, spróbuj użyć pary, aby usunąć kurz i plamy.
Spróbuj: Chwyć żelazko, ustaw je w pozycji „para” i machaj nim w tę iz powrotem w każdym kłopotliwym miejscu na sofie.


Spot Clean
Do czyszczenia punktowego upewnij się, że używasz odpowiedniego rozwiązania dla tkaniny. (Ponownie, przetestuj kody na metce z tkaniny!) Jednak nawet w przypadku tkanin, które mogą poradzić sobie z rozszerzaniem się środków czyszczących, czasami najlepiej jest zacząć od łatwej szmatki i zwykłego płynu do mycia naczyń, jednocześnie usuwając plamę. Blotting (w przeciwieństwie do wycierania) wydaje się być sposobem, którego większość ludzi chce również w odniesieniu do czyszczenia miejscowego.
Innym krytycznym elementem, o którym należy pamiętać, jest to, że kilka przeklętych plam może bez wątpienia wymagać dwóch lub trzech przebiegów, zanim całkowicie wyskoczą. Więc nawet jeśli nie widzisz natychmiastowych rezultatów, kontynuuj. Pozwól swojemu miejscu całkowicie wyschnąć, a następnie spróbuj ponownie.
Jak wyczyścić tapicerowaną sofę, jeśli jest poplamiona
Jeśli przywieszka do Twojej sofy jest oznaczona literą „X”, najlepiej odkurz ją za pomocą nasadki. Jak już teraz wiesz, sofy oznaczone literą „S” wymagają środków czyszczących zawierających głównie rozpuszczalniki, które w rzeczywistości muszą być sklasyfikowane według wskazówek, których potrzebujesz, aby uzyskać precyzyjne produkty. Bardzo ważnym czynnikiem jest czyszczenie głębokiej plamy tkaniny na sofie. Poniższe polecenia czyszczenia muszą być najbardziej efektywne w przypadku sof z tagami oznaczonymi „W” lub „WS”.
· Będziesz potrzebować kolejnych gadżetów i elementów:
· Odkurzacz z nasadką do tapicerki
· Co najmniej 3 jasne ściereczki z mikrofibry, które nie krwawią na Twojej kanapie
· Wiadro
· Woda destylowana (Minerały w wodzie z kranu mogą pozostawić pozostałości. Krótkie przeszukanie Internetu musi dostarczyć wielu instrukcji DIY na temat wody destylowanej lub możesz znaleźć tańszy dzban w prawie każdym sklepie spożywczym).
· Płyn do mycia naczyń
· Destylowany ocet
Uwaga: przed rozpoczęciem czyszczenia należy stale sprawdzać domowe roztwory na niewielkim, niepozornym sąsiedztwie ściereczki.